Zahvaljujući dojavi građanina zaustavljen alkoholizirani vozač
21.08.2026. 09:59h

U četvrtak, 20. kolovoza u 17:20 sati u Nedelišću, u Ulici maršala Tita, policijski službenici Interventne jedinice policije Policijske uprave međimurske, postupajući temeljem dojave građanina, zaustavili su 40-godišnjeg vozača osobnog automobila čakovečkih registarskih oznaka.
 
Alkotestiranjem vozača utvrđeno je da je upravljao automobilom pod utjecajem alkohola u koncentraciji od 1,57 g/kg. Vozač je uhićen i smješten u prostoriju za zadržavanje.
 
Zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, 40-godišnji vozač kažnjen je novčanom kaznom u iznosu od 1.240 eura, uz izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca. Nakon pravomoćnosti odluke kojom je proglašen krivim za opisani prekršaj, vozaču će se u evidenciju vozačkih dozvola upisati šest negativnih prekršajnih bodova.
 
Policijska uprava međimurska ovom prilikom zahvaljuje građaninu koji je pravodobnom dojavom upozorio policiju na sumnjivo i opasno ponašanje vozača.
 
Upravo ovakve dojave mogu biti od velike važnosti za pravodobno sprječavanje ugrožavanja života i sigurnosti drugih sudionika u prometu. Zahvaljujući suradnji građana i policije, policijski službenici mogu pravodobno reagirati, zaustaviti potencijalno opasne vozače i poduzeti zakonom propisane mjere.
 
Zajedničkim djelovanjem građana i policije možemo pridonijeti većoj sigurnosti svih sudionika u prometu i spriječiti moguće prometne nesreće s najtežim posljedicama.